Karadenizin İncisi Ordu Çambaşı Kayak Merkezi

Kış sezonun bu sene geç gelmesiyle kayak merkezleri de tesisleri açmakta bir hayli geciktiler. 2018 yılında 650 dönüm arazi üzerine kurulan, Karadenizin incisi konumunda olan Çambaşı kayak merkezi de kayak severler için hazırlıklarını tamamlamış bulunmakta. Ordu’ nun 2000 rakımlı Çambaşı yaylasında bulunan Çambaşı Kayak Merkezi, havalimanına bir saat uzaklıkta olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Ordu havalimanına 68 km. uzaklıkta bulunuyor.

Çambaşı Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?

Ocak ayından başlayıp Mart ayının sonlarına kadar ziyaret edebileceğiniz bir kayak merkezi burası. Ben kayak merkezi olarak sınırlandırdım ama Çambaşı yaylasına yılın 12 ayı gidebilirsiniz. Yazın yayla havası alıp buz gibi suyundan içmek için, kışın ise kayak yapmak, doğa ile iç içe olmak, kar yağışını izleyip eğlenmek için gidilebilir.

Çambaşı Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Çambaşı Yaylası, Ordu’ nun Kabadüz ilçesine bağlı Gümüşdere köyünde bulunur. Giresun sınırları içerisinde bulunan Çambaşı yaylası, Ordu merkeze 58 km, Ordu – Giresun havalimanına 68 km uzalıkta olup, bir saatlık araç yolcuğu ile ulaşabilirsiniz.

Ordu Çambaşı Kayak Merkezinde  Konaklama

Çambaşı kayak merkezinde 40 yataklı, 12 odalı bir adet otel, bunun yanında 12 adet bungalov ev bulunmaktadır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here