Eskişehir’ de deniz var mı? sorusunun cevabı. Evet var, yoktan var etmek diye buna denir. Türkiye’ nin ilk yapay plajına ev sahipliği yapıyor Eskişehir Kent Park. Park yeni otogar yanında bulunan yaklaşık 300 bin metrekarelik alana kurulu, içinde yüzme havuzları, yapay plajı, restorantları, at binme alanları, çocuklar için oyun grupları, hediyelik eşya satın alabileceğiniz küçük büfeler ve parkın tam ortasında restoranlara kıyısı olan büyük bir gölet bulunmaktadır.

NOT: Bu arada parka girişler Ücretsizdir.

kentpark eskisehir

Gerçek deniz kumu ile donatılmış bir yapay plajı olması, yaz aylarında denize kıyısı olan bölgelere gidemeyen kent halkı için büyük bir nimettir. Yapay plajın yanında biri çocuklara, ikisi yetişkinlere ayrılmış açık yüzme havuzları bulunmaktadır. Yapay plajın toplam uzunluğu ise 350 m dir.

eskisehir kentpark cafe

Yeşilliğinin bol olduğu, oksijen anlamında çok zengin,  özellikle yaz aylarında kent sakinlerinin sabahları yürüyüş yapabileceği, sonrasında göl kenarında kahvaltı yapabileceği  bir yer olmasıyla Eskişehir’ in vazgeçilmezlerinden bir tanesi Kent Park. Gölün içinde bulunan süs balıklarının büyüklüğü ise anlatılmaya değer.

Kışın ise ayrı bir güzelliği olan Kent Parkı fırsatınız varsa bir de o mevsimde ziyaret etmenizi isterim.

Kent Park’ta At Binme

Park’ ta yapabileceğiniz başka bir aktivite ise at binme. Cüzi bir ücret ödeyerek uzmanlar eşliğinde parkı at binerek gezebilirsiniz.

Kent Park’a Ulaşım

Eskişehir’ e otobüsle gelmişseniz, yeni otogarın tam karşısında bulunur Park. Şehre inmeden burada 1 – 2 saat zaman geçirebilir, kahvaltınızı veya yemeğinizi göletin kenarında su sesi eşliğinde yapabilirsiniz.

Özel aracınızla geldiyseniz, yeni otogara ulaşmanız gerekmektedir. Eskişehir merkezden ise tramvay ile otogar durağında, yan, son durakta indiğinizde, başınızı kaldırıp etrafa baktığınızda Kent Park girişini görebilirsiniz.

Kent Park bot seferleri, “tramvay ve otobüse binmek istemiyorum ve porsuk çayında botla gezmek istiyorum” diyorsanız kent merkezinden yani Tepebaşı mevkinden Kent Park’ a botla da ulaşım mümkün. Tam 3,50 TL – Öğrenci ise 2 TL. Ücretler muhtemelen değişmiştir. Denemelisiniz, keyifli olabilir.

Adres: Şeker Mh., Sivrihisar-2 Cd. Pk. 26120 – Merkez / Eskişehir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here