Bir yerden bir yere yolculuk yapılırken en çok dikkat edilen şeylerden biri elbette fiyatlardır. Ulaşım imkanlarının günümüzde geliştirilmesi, mesafelerin kısalmasını sağlıyor elbette ama bir de bu alana fiyatlar bakımından da göz atmak gerekir.

Uçak ile seyahat ederken konforun ve ulaşım hızının önemli olduğu kadar indirimli uçak bileti almak da bir o kadar önemlidir. Peki, ama nasıl?

Bu yazımızda, “indirimli uçak bileti nasıl bulunur?” sorusuna yanıt vereceğiz. Yönlendirmelerimizi takip ederek daha kolay seyahat edebilir, ekonomik koşullarda tatil yapabilir, sevdiklerinize ulaşabilir ve şehir dışı seyahatlerini daha güzel şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İndirimli Uçak Bileti nasıl bulunur?

İndirimli uçak bileti bulmanın yolları

  • Kampanyaları takip edin,
  • Havayolu firmalarının bültenlerini inceleyin,
  • Dönemsel seyahatlere önem gösterin,
  • Uçacağınız günleri doğru seçin,
  • Özel günlerde (bayramlarda, tatillerde) seyahat etmemeye özen gösterin,
  • Seyahat saatlerini esnek tutun
  • Son dakikacı olun!

Kampanyaları takip ederek ucuz uçak bileti bulmak

Günümüzde internet kullanmayan bir kişiden söz etmenin mümkün değil. Bireysel veya kurumsal alanların tamamına hitap eden internet, insanların işini kolaylaştırmak ve daha da önemlisi zaman kazanmak için işlemlerin halledildiği bir alan veya dünyadır. Seyahat ederken de bu dünyanın sunduğu avantajları değerlendirmek gerekiyor. Mesela kampanyaları takip ederek ucuz uçak bileti bulmak için internet kullanıcısı olmak gerekiyor. Peki, internette kampanyalar nasıl takip edilir?

  • Acentelerin web sitelerinde abonelik oluşturularak,
  • Sosyal medya hesaplarından havayolu firmalarını takip ederek,
  • Havayolu şirketlerinin bildirimlerini kabul ederek.

Yukarıda belirttiğimiz bu üç adımı uyguladığınızda, yıl içinde yapılan kampanyaları takip edebilir ve ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

indirimli-ucak-bileti-nasıl-bulunur

 

Havayolu firmalarının bültenlerini inceleyin

Çoğumuz, gelen SMS veya e-postalara bakmadan sileriz. Daha doğrusu sadece başlıklara bakarak silip silmeyeceğimize karar veririz. Ama bunun yanında seyahat günü için de bir yandan plan yaparız. İşte bu günlerde gelen SMS ve e-postaları silmeden inceleyelim. Çünkü bu bildirimle sadece havayolunun reklamlarını kapsamıyor aynı zamanda firmaların düzenlemiş olduğu kampanyalar da bu SMS ve e-postalarda bildiriliyor. Bu yüzden seyahat döneminde ucuz uçak bileti bulmak için havayolu firmalarının bültenlerini incelemek gerekir.

Dönemsel seyahat etmeye önem verin!

Bazı dönemlerde bilet fiyatları çok uçuktur. Mesela yaz tatilinde Akdeniz bölgesine gitmek için bir hayli para ödemek zorunda kalabilirsiniz veya kış sezonunda kayak merkezlerinin bulunduğu kentlere gitmek de aşağı-yukarı aynı maliyetlere denk gelir. Seyahat etme amacına bağlı olarak karar vermek en doğrusudur. Önümüzdeki dönem bir tatil veya herhangi bir nedenden dolayı seyahat etme planınız varsa, biletinizi ayırtmak için acele edin ve daha da önemlisi, seyahatlerin yoğun olduğu haftada bilet almaktan uzak durun.

İndirimli Uçak Bileti nasıl bulunur?

Hangi gün uçak bileti alınmalı?

Hafta başı ve hafta sonları insanların en çok seyahat ettiği günlerdir. Cuma gününden Pazar gününe kadar uçak bileti fiyatları bir hayli yüksek olur. Özellikle günübirlik gidilecek yerlere doğru satın alınacak biletlerin fiyatları çok daha yüksek olur. Bu yüzden seyahat ederken planlı davranmak çok önemlidir. Hafta ortası seyahatlerde uçak bileti fiyatları daha ekonomik olacağından bugünleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri ucuz uçak bileti bulma avantajını yükseltir.

Bayram tatillerine ve diğer özel günlere dikkat!

Yılbaşı, dini ve resmi bayramların tamamında seyahat etmekten kaçınmak belki de ucuz uçak bileti bulmanın en kolay yollarından biridir. Resmi tatilin olduğu günlerde insanlar çalışma temposundan uzak durmak isterler ve büyük şehirlerden daha ücra şehirlere doğru yolculuk yapmak isterler. Uçak ile yolculuk yapanlar da bu günleri tercih ettikleri için, fiyatların yükseldiği görülür. Bunu yapmak yerine seyahat günlerini esnek tutarak bu günler dışında bir zamanda uçak bileti almak, kesinlikle daha mantıklıdır.

İndirimli Uçak Bileti nasıl bulunur?

Seyahat saatlerini esnek tutun!

Gece yolculuğuna alışık mısınız veya gece uçak saatinize 1-2 saat kala alarmı kurarsanız uyanır mısınız? Eğer cevabınız “evet” ise kesinlikle ucuz uçak bileti bulma şansınız daha yüksek olacaktır. Gece uçak yolculuğunu pek kimse sevmez ve genelde gündüz saatleri tercih edilir. Bu da havayolu firmalarının gece uçuşlarında indirimlere gitmesine neden olur. Ucuz uçak bileti almak isteyenler de bu saatlere önem verirlerse kesinlikle istediklerini elde edebilirler.

Son dakika uçak biletlerine dikkat!

Seyahat etme planında esnek davranıyor ve bugün veya yarın uçmak arasında bir fark görmüyorsanız kesinlikle son dakika uçak biletlerine bakmanızı öneririm. Havayolu firmaları, son saatlere kadar bilet fiyatlarında herhangi bir indirime gitmezler ama son saatler yaklaşınca da uçağın boş kalkmasını istemedikleri için fiyatları geri çekerler. Tabi bu şansı her zaman yakalamak mümkün olmasa da kaldığınız yer havalimanına yakın ise bu seçeneği de tercih edebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here