Türkiyenin gözde kayak merkezilerinden olan Erciyes dağının yamaçlarında  kurulan Erciyes kayak merkezi bu yılda yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor. Kayseri hem kayak  hem doğal güzellikleri ile seyahat severlerin vazgeçilmez yerlerinde bir tanesidir. Bu bölge yılın 4 mevsimi sizleri en güzel şekilde ağırlıyor diyebiliriz. Kapadokya bölgesinin de içinde bulunduğu bu bölgede kışın Kapadokya peri bacalarını gezip daha sonrasında Erciyes dağında kayak yapabilirsiniz. İnstagram dan takip eden takipçilerimin de bildiği gibi bu yıl bizler 2 günümüzü Kapadokya civarında geçirip  daha sonra dağa çıkıp kayağın keyfini çıkartmıştık. Kayseri ye nasıl gidilir, neler yapılır, kayak kiralama ücretleri, skipas fiyatları, nerede konaklanır, bu soruları  cevaplamak için Erciyes kayak merkezinin altını üstüne getirdik. Hadi takın kasklarınızı başlıyoruz.

Erciyes Kayak Merkezi

Aralık ayından başlayıp nisan ayının sonunan kadar devam eden hemen hemen yılın yarısını kapsayan kayak mevsimi ile Türkiyenin en gözde kayak merkezlerinden bir tanesidir. Fiyatlarının uygunluğu, havalimanına çok yakın oluşu  dağ yollarının otoban gibi olması ile benim en gözde kayak merkezim diyebilirim artık size. Profosyonelin den amatör kayakçısına kadar her kese hitap eden pistleriyle yine gözde kayak merkezi olamaya aday diyebilirim. Erciyes kayak merkezinde yeterli miktarda kar yoksa dağın genelinde 154 adet suni kar makinesi ile kayak severleri karsız bırakmıyorlar diyebilirim.

erciyes kayak merkezi

Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

İstanbul da yaşayan birisi olarak bizlere en yakın kayak merkezleri Kartepe , Kartalkaya, Uludağ  diye düşündüğümüz için sadece buraları tercih ediyoruz. Günün her saatinden kayseri havalimanına hava yolu şirketlerininin uçuşları bulunmaktadır. Dolayısıyla İstanbuldan sabah saatlerinden alıcağınız bir biletle 3 saat gibi kısa bir sürede Erciyes kayak merkezinde olabilirsiniz. Kayseri Erkilet hava limanına sadece 27 km uzaklıkta, günün her saati şehir merkezinden  otobüs seferleri olan bir kayak merkezi. Eğer kalabalık bir grup iseniz taksi bile sizin için bir alternatif olabilir, ödemeyi paylaştığınızda otobüs fiyatına denk gelicektir. Eğer dağda bir otelde kalıyorsanız servislerinin olup olmadığını kesinlikle sorun sizlere yardımcı olucaklardır.

Erciyes kayak merkezi nasıl gidilir.

Erciyes-Havalimanı  25 dk     Erciyes- Airport 25 min.

Erciyes- Şehir Merkezi 20 dk  Erciyes- City Center 20 Min

Adres: Erciyes Mah.Erciyes Blv.Tekir Yaylası No:11 Melikgazi / KAYSERİ

Otobüs seferleri ne bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi Kayak Pistleri

Profosyonelin den amatörüne kadar her kese hitap eden  100 km den fazla alana kurulan 34 adet pisti bulunmaktadır. Eğer iyi bir kayakçıysanız zirveden başlangıç noktasına ulaşmanız uzun süreceği için kayak sizin için çok keyfili olucaktır. Diğer kayak merkezlerindeki gibi teleferiklerde uzun süre kaybetmeden zirveye çıkıp pistlerin tadını çıkartabilirisiniz. Pistler hakkında  detaylı bil için buraya tıklayabilirsiniz. Erciyes kayak merkezinin en güzel özelliklerinden bir taneside  4 kayak pistinin birbirlerine teleferikle bağlanmış olması. Dolayısıyla araçla diğer piste geçelim gibi bir sıkıntınız olmuyor ve zaman kaybından kurtulmuş oluyorsunuz.Erciyes kayak merkezi pistleri

Erciyes Kayak Merkezi Teleferikler

Erciyes kayak merkezinde  14 adet teleferik ve 5 adet yürüyen merdiven bulunmaktadır. Saatte 26500 kişi taşıma kapasitesine sahip olan bu teleferiklerde eşsiz manzaralara ulaşabilirsiniz. Başlangıç noktasında ki gondola kayak yapmayan tatil severler binip tepeye çıkabiliyorlar ama daha sonrasındaki teleferiklerlere kayak yapmayanlar binemiyor üzülerek söylemek isterim.

Erciyes Kayak Merkezi Ski Pass ve Ekipman Fiyatları

Ski pass (teleferikleri ve yürüyen bantları  kullanmak için aldığınız kartlar) Ski Pass fiyatları geçen yıla göre yine aynı fiyatta fiyat listesini asağıda paylaşıyorum. Türkiyede ki kayak merkezleri içindeki en uygun kayak merkezlerinden diyebilirim. Her yazımda ısrarla söylüyorum karttepe kayak merkezi bu kart için günlük bizlerden hafta içi 120TL ,hafta sonu 150TL  almakta. ve sizler bu kartı hafta sonu kalabalıktan dolayı 4-5 defa ancak kullanabiliyorsunuz. Karşılaştırmasını sizlere bırakıyorum. İstanbulun yakın olmasından dolayı istanbuldaki kayak severler kartepe Kayak merkezini tercih ettiklerinden dolayı onlarda bunu fırsata cevirmiş durumdalar.

 

erciyes kayak merkezi ski pass fiyatları 2018 2019

Kayak yapmıyorsanız sadece teleferiğe binecekseniz 1 çıkışlık biletten almanız yeterli olucaktır.Kayak yapıp yapmadığınız sizlere sorup ona göre yönlendiriyorlar ama yoğunluk tan dolayı yardımcı olamadıklarını düşünerek ben eklemek istedim.

Aldığınız biletleri sezon boyunca kullanabilirsiniz. Hava koşullarından kaynaklanan seBeplerden dolayı pistler kapatılırsa biletleri iade edemiyorusunuz, diğer günlerde kullanma hakkınız var bunu da belirtmek istedim.

Her yıl Türkiyenin kayak merkezlerinin hepsini geziyorum ve kayak yapıyorum diyebilirim Buna rağmen hala kayak takımı almadım kendime; kiralamayı tercih ediyorum. Taşıma sı güç olduğu için kayak takımı kiralamak daha mantıklı geliyor diyebilirim. Kayak takımı kiralayabileceğiniz çok fazla seçeneğiniz mevcut erciyeste. Rekabeti önlemek için fiyatlar her yerde aynı istediğiniz yerde kiralayabilirsiniz. 2019 yılı fiyatları ise;

Ekipman Kiralama

 • Kayak takımı veya Snowboard       50,00TL
 • Kızak ise 50,00TL  (kızak bana pahalı gelmişti açıkçası)
 • Kayak elbise takım olarak 50 TL
 • Kayak pantolonu 25 TL
 • Kayak montu 25 TL
 • Kayak gözlüğü 10 TL
 • Kayak eldiveni 10 TL
 • Kask 15 tl

Not: Eğer gece kayağına kalıcaksanız kayak ekipmanları içinde ayrıca 25 TL ödemeniz gerekmektedir.Cuma-cumartesi günleri gece kayağına kalabilirisiniz.

Erciyes Kayak Merkezinde Yeme- İçme

Sabah başladık kayak yapmaya ve acıktık dimi artık karnımızı doyuralım. Erciyes kayak merkezinde karnınızı doyurmak için envai çeşit bulunmakta öyle ki lokma yapan yer bile var diyebilirim kayak merkezlerinde tatlı bulmak heleki lokmanın karşınızda çıkması oldukça zordur.

Benim için olmaz sa olmazlardan sucuk ekmeğin fiyatı başlangıç noktasında 12TL olup tekir alanından gondola binip yukarı çıktığınızda fiyat 17 TL oluyor. Buna rağmen fiyatlar gerçekten uygun. Kartepe de 25, Kartalkaya da 25, Sarıkamışta 15 diye sıralarsak karsılaştırmayı siz yapın. Gondoldan indiğiniz yerde tekir sucuk evi bulunmakta isterseniz burda da manzaraya karşı karınınızı doyurabilirsiniz.

Erciyes kayak merkezinde yeme içme.

Veya fantazi yapmak isterseniz ekmeğinizi sucuğunuzu ve kamp tüpünüzü çantanıza koyup zirvede kendi sucuk ekmeğinizi yapabilirsiniz

Erciyes kayak merkezinde yeme içme.

Erciyes Kayak Merkezinde Konaklama

Erciyes kayak merkezi şehir merkezine yakın olduğu için gecelik 100 TL sabah kahvaltısı dahil konaklayabileceğiniz oteller var. Ayni şekilde şehir merkezindeki oteller kayak merkezine sabah ulaşım dahil paketler yapıp gecelik 200-250 tl ye tam pansiyon konaklayabileceğiniz otellerde mümkün. Dağ otellerinde kalmak isterseniz fiyatla ister istemez artıyor ama onun keyfide başka diyebilirim.

 • Magna Hotel
 • Ramada Hotel (Tam pansiyon en pahalı en keyifli otellerden bir tanesi diyebilirim)
 • Mirada Del Lago Hotel
 • Grand Eras Hotel
 • Amalia hotel
 • Ace Hotel  (Benim iki gece için 700 tl ye konakladığım bir otel Piste sıfır diyebilirim)

erciyes kayak merkezi konaklama

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here