Türkiyenin gözde kayak merkezilerinden olan Erciyes dağının yamaçlarında  kurulan Erciyes kayak merkezi bu yıl sezonun açılması ile sadece yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor. Neden yabancı turistler derseniz hafta sonu yasaklarının olduğu bu yıl sadece turistler ülkemizde özgürce dolaşabiliyorlar.Kayseri hem kayak  hem doğal güzellikleri ile seyahat severlerin vazgeçilmez yerlerinde bir tanesidir. Bu bölge yılın 4 mevsimi sizleri en güzel şekilde ağırlıyor diyebiliriz. Kapadokya bölgesinin de içinde bulunduğu bu bölgede kışın Kapadokya peri bacalarını gezip daha sonrasında Erciyes dağında kayak yapabilirsiniz. 2021 yılı sezonu geç başlayan kayak merkezlerinden olan Erciyes kayak merkezi pandemi önlemlerini almış siz değerli misafirlerini bekliyor. Kayseri ye nasıl gidilir, neler yapılır, kayak kiralama ücretleri, skipasS fiyatları, nerede konaklanır, bu soruları  cevaplamak için Erciyes kayak merkezinin altını üstüne getirdik. Hadi takın kasklarınızı başlıyoruz.

Erciyes Kayak Merkezi

Aralık ayından başlayıp nisan ayının sonunan kadar devam eden hemen hemen yılın yarısını kapsayan kayak mevsimi ile Türkiyenin en gözde kayak merkezlerinden bir tanesidir. Fiyatlarının uygunluğu, havalimanına çok yakın oluşu  dağ yollarının otoban gibi olması ile benim en gözde kayak merkezim diyebilirim artık size. Profesyonelin den amatör kayakçısına kadar her kese hitap eden pistleriyle yine gözde kayak merkezi olamaya aday diyebilirim. Erciyes kayak merkezinde yeterli miktarda kar yoksa dağın genelinde 154 adet suni kar makinesi ile kayak severleri karsız bırakmıyorlar diyebilirim.

erciyes kayak merkezi

Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

İstanbul da yaşayan birisi olarak bizlere en yakın kayak merkezleri Kartepe , Kartalkaya, Uludağ  diye düşündüğümüz için sadece buraları tercih ediyoruz. Günün her saatinden kayseri havalimanına hava yolu şirketlerininin uçuşları bulunmaktadır. Dolayısıyla İstanbuldan sabah saatlerinden alıcağınız bir biletle 3 saat gibi kısa bir sürede Erciyes kayak merkezinde olabilirsiniz. Kayseri Erkilet hava limanına sadece 27 km uzaklıkta, günün her saati şehir merkezinden  otobüs seferleri olan bir kayak merkezi. Eğer kalabalık bir grup iseniz taksi bile sizin için bir alternatif olabilir, ödemeyi paylaştığınızda otobüs fiyatına denk gelicektir. Eğer dağda bir otelde kalıyorsanız servislerinin olup olmadığını kesinlikle sorun sizlere yardımcı olucaklardır.

Erciyes kayak merkezi nasıl gidilir.

Erciyes-Havalimanı  25 dk     Erciyes- Airport 25 min.

Erciyes- Şehir Merkezi 20 dk  Erciyes- City Center 20 Min

Adres: Erciyes Mah.Erciyes Blv.Tekir Yaylası No:11 Melikgazi / KAYSERİ

Otobüs seferleri ne bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi Kayak Pistleri

Profosyonelin den amatörüne kadar her kese hitap eden  100 km den fazla alana kurulan 34 adet pisti bulunmaktadır. Eğer iyi bir kayakçıysanız zirveden başlangıç noktasına ulaşmanız uzun süreceği için kayak sizin için çok keyfili olucaktır. Diğer kayak merkezlerindeki gibi teleferiklerde uzun süre kaybetmeden zirveye çıkıp pistlerin tadını çıkartabilirisiniz. Pistler hakkında  detaylı bil için buraya tıklayabilirsiniz. Erciyes kayak merkezinin en güzel özelliklerinden bir taneside  4 kayak pistinin birbirlerine teleferikle bağlanmış olması. Dolayısıyla araçla diğer piste geçelim gibi bir sıkıntınız olmuyor ve zaman kaybından kurtulmuş oluyorsunuz.Erciyes kayak merkezi pistleri

Erciyes Kayak Merkezi Teleferikler

Erciyes kayak merkezinde  14 adet teleferik ve 5 adet yürüyen merdiven bulunmaktadır. Saatte 26500 kişi taşıma kapasitesine sahip olan bu teleferiklerde eşsiz manzaralara ulaşabilirsiniz. Başlangıç noktasında ki gondola kayak yapmayan tatil severler binip tepeye çıkabiliyorlar ama daha sonrasındaki teleferiklerlere kayak yapmayanlar binemiyor üzülerek söylemek isterim.

Ski pass (teleferikleri ve yürüyen bantları  kullanmak için aldığınız kartlar) Ski Pass fiyatları geçen yıla göre yine aynı fiyatta fiyat listesini asağıda paylaşıyorum. Türkiyede ki kayak merkezleri içindeki en uygun kayak merkezlerinden diyebilirim. Her yazımda ısrarla söylüyorum karttepe kayak merkezi bu kart için günlük bizlerden hafta içi 120TL ,hafta sonu 150TL  almakta. ve sizler bu kartı hafta sonu kalabalıktan dolayı 4-5 defa ancak kullanabiliyorsunuz. Karşılaştırmasını sizlere bırakıyorum. İstanbulun yakın olmasından dolayı istanbuldaki kayak severler kartepe Kayak merkezini tercih ettiklerinden dolayı onlarda bunu fırsata cevirmiş durumdalar.

13+ YAŞ KAYAKÇILAR                           7-12 YAŞ KAYAKÇILAR 

 • 1 Çıkış:       17 TL                                                      14 TL
 • 7 Çıkış        85 TL                                                      70 TL
 • 14 Çıkış      120 TL                                                    100 TL
 • 30 Çıkış:     225 TL                                                    180 TL
 • 50 Çıkış:     350 TL                                                    260 TL
 • 100 Çıkış:   650 TL                                                    450 TL
 • 200 Çıkış:   900 TL                                                    700 TL

Yayalar:
1 Çıkış:           12 TL                                                       9 TL

Yürüyen Bant sistemi:
5 Çıkış:            25 TL
10 Çıkış:          40 TL

T-Bar: Ücretsiz

 • Biletler tüm sezon boyunca istenildiği zaman kullanılabildiği gibi, süre kısıtlaması olmadan ve birden fazla kişi tarafından aynı anda kullanılabiliyor.
 • Biletler bir sonraki sezona aktarılamaz.
 • Kaybedilmesi durumunda bilet yenilemesi yapılmıyor.

Kayak yapmıyorsanız sadece teleferiğe binecekseniz 1 çıkışlık biletten almanız yeterli olucaktır.Kayak yapıp yapmadığınız sizlere sorup ona göre yönlendiriyorlar ama yoğunluk tan dolayı yardımcı olamadıklarını düşünerek ben eklemek istedim.

Aldığınız biletleri sezon boyunca kullanabilirsiniz. Hava koşullarından kaynaklanan sebeplerden dolayı pistler kapatılırsa biletleri iade edemiyorusunuz, diğer günlerde kullanma hakkınız var bunu da belirtmek istedim.

Her yıl Türkiyenin kayak merkezlerinin hepsini geziyorum ve kayak yapıyorum diyebilirim Buna rağmen hala kayak takımı almadım kendime; kiralamayı tercih ediyorum. Taşıması güç olduğu için kayak takımı kiralamak daha mantıklı geliyor diyebilirim. Kayak takımı kiralayabileceğiniz çok fazla seçeneğiniz mevcut Erciyeste. Rekabeti önlemek için fiyatlar her yerde aynı istediğiniz yerde kiralayabilirsiniz. 2021 yılı fiyatları ise;

 • Kayak Takımı Kirası Günlük:  100TL
 • Bord Kiralama Ücreti Günlük: 100TL
 • Tek Kayak Takımı Günlük:       60 TL
 • Tek Ayakkabı Günlük:              60 TL
 • Kar Pantolonu:                         40TL
 • Kar Montu:                               40TL
 • Kar Gözlüğü:                            20TL
 • Kask: (Takmak Zorunlu)          20TL
 • Eldiven:                                    20 TL

Not: Eğer gece kayağına kalıcaksanız kayak ekipmanları içinde ayrıca 25 TL ödemeniz gerekmektedir.Cuma-cumartesi günleri gece kayağına kalabilirisiniz.

Diğer kayak merkezleri fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz  kayak merkezleri 2021 yılı skipass ücretleri  yazımıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezinde Yeme- İçme 2021 Fiyatları

Karınımız doyurmak istediğimiz de envai çeşitin bulunduğu Erciyes kayak merkezinde bu sene durumlar farklı. Her yerde olduğu gibi oturup bir yerde yemek yeme şansımız yok. Ama dışarda bulunan sucuk ekmek ve köfte yapan yerlerde aynı hizmet devam etmektedir. İlk teleferiğin bittiği yerde bulunan kafede aynı şekilde açık. Sıcak içecek servisi yapmaya devam ediyorlar.

 • Sucuk ekmek 20 TL
 • Çay  3 TL
 • Soda 3 TL
 • Kola-Fanta kutu içeçekler 5,5 TL
 • Nescafe   10 TL
 • Sıcak Çikolata   10 TL
 • Su   2,5 TL
 • Salep( olmazsa olmaz)  12TL
 • Ayran 5 TL
 • Trük Kahvesi       8TL

Benim için olmaz sa olmazlardan sucuk ekmeğin fiyatı başlangıç noktasında 20TL olup tekir alanından gondola binip yukarı çıktığınızda fiyat 25 TL oluyor. Buna rağmen fiyatlar gerçekten uygun. Fiyatlar diğer kayak merkezlerine göre daha uygun bunu söyleyebiliriz.

Erciyes kayak merkezinde yeme içme.

Veya fantazi yapmak isterseniz ekmeğinizi sucuğunuzu ve kamp tüpünüzü çantanıza koyup zirvede kendi sucuk ekmeğinizi yapabilirsiniz

Erciyes kayak merkezinde yeme içme.

Erciyes Kayak Merkezinde Konaklama 2021 Fıyatları

Erciyes kayak merkezi şehir merkezine yakın olduğu için gecelik 100 TL sabah kahvaltısı dahil konaklayabileceğiniz oteller var. Ayni şekilde şehir merkezindeki oteller kayak merkezine sabah ulaşım dahil paketler yapıp gecelik 200-250 tl ye tam pansiyon konaklayabileceğiniz otellerde mümkün. Dağ otellerinde kalmak isterseniz fiyatla ister istemez artıyor ama onun keyfide başka diyebilirim.

 • Magna Hotel
 • Ramada Hotel  2021 yılında kapandı yerine; Dask
 • Dask Otel Tam pansiyon gecelik 2200 TL abartı bir fiyat diyebilirim
 • Mirada Del Lago Hotel (Gecelik iki kişi oda fiyatı 800 TL
 • Grand Eras Hotel
 • Amalia hotel
 • Ace Hotel  (Benim iki gece için 700 tl ye konakladığım bir otel Piste sıfır diyebilirim)

erciyes kayak merkezi konaklama

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here