Kış sezonun yavaş yavaş açıldığı bu tarihler de sizlere Davraz Kayak Merkezi’nden  bahsetmek istiyorum. Isparta şehir merkezine 26 km uzaklıkta olan Davraz Kayak Merkezi 1995 yılında Davraz dağını turizme açılması ile her geçen gün gelişmeye devam etmektedir.

Türkiye’deki kayak merkezlerini düşündüğümüzde ilk akla gelen yerlerden biri değildir kanımca. Benim kayak yapmayı ilk öğrendiğim kayak merkezi olması nedeniyle vazgeçilmezlerim arasındadır. Üniversite yıllarımda Isparta’ da kışın ne yapılır sorusunun cevabı, günübirlik turlar düzenlediğim yer, öğle saatleri gelince karnımızın acıkmasıyla karda yenilen sucuk ekmeğin tadıdır Davraz Kayak Merkezi. 2021 yılı pandemi döneminin etkisi, ülkemize karın geç düşmesi sebebi tesisini hala açamadı. Şubat ayı itibari ile açmayı planlıyor.

Davraz Kayak Merkezine  Ne Zaman Gidilir?

Aralık  ayından başlayıp Nisan ayının ortalarına kadar kayak sezonu devam etmektedir. Pek bilinmeyen Davraz Kayak Merkezi’nde 2m kar kalınlığı bulunması keyifli bir tatil geçirmenizi sağlar.

Davraz kayak merkezi Teleferik

Davraz Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Davraz Kayak Merkezi ne ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır. Isparta şehir merkezine 26 km uzaklıkta olup yolları temiz ve sorunsuzdur. Isparta dışından gelecek kayak severler için ise; Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na İniyorsunuz. İstanbuldan günde bir defa Türk Hava Yolları tarafından sefer düzenlenmektedir.Diğer bir alternatifiniz ise; Antalya Havalimanı‘na 125 km uzaklıktadır.Antalya şehir merkezine ise 140 km uzaklıktadır. Kara yolu ile İstanbul’dan geleceksiniz eğer 650 km yol sizleri beklemekte.Tabi istanbula yakın olan kayak merkezlerinden bırakıp Davraz  kayak merkezine geleceğinizi çok düşünmüyorum ama eşiniz dostunuzun yanına geliyorsanız bu aylarda Davraz kayak merkezine uğramanızı tavsiye ederim.

 Davraz Kayak Merkezinde Nerede Kalınır?

Davraz Kayak Merkezi nde  3 adet otel bulunmaktadır. Bu otellerden bahsetmek gerekirse

–   Sirena davras otel 280 yatak kapasiteli 4 yıldızlı bir otelimiz.

–   Süleyman Demirel Üniversitesi  Uygulama Oteli  84 yataklı bir otelimiz.

–  Isperia Davras Otel 55 yatak kapasiteli.

Davraz kayak merkezi 2021 Fiyatları

– Ayrıca Çobanisa Köyü’nde 24 yatak kapasiteli Davras Dağ Evleri adında bir de pansiyon bulunmaktadır. Isparta şehir merkezine 26 km olup isterseniz merkezde bir otelde kalıp kayak için dağa çıkabilirsiniz.

Bu bölgedeki otellerin detaylı listesine linkten ulaşabilirsiniz.

Davraz Kayak Merkezinde  Kayak Ekipmanlarını Nasıl Temin Edebiliriz?

Her kayak merkezinde olduğu gibi otellerin kayak odalarında kayak ekipmanlarınızı kiralayabilirsiniz, buralardan kiralama daha maliyetli olduğu için her yazımda olduğu gibi bu yazımda da  ikinci bir alternatif yazmak istedim. Davraz Kayak Merkezi’ne giderken Çobanisa Köyü‘nün   içinde ve çıkışında kayak ekipmanları kiralayabileceğiniz yerler mevcut ve çok daha uygun fiyatlara kiralama yapabiliyorsunuz. Bir örnek vermem gerekirse pantolonu, mont,  ve kayak takımını  100 TL kiralayabilirsiniz. Çobanisa köyündeki  2020 fiyatları.

2020-2021 Davraz Kayak Ekipmanları Fiyatları

Fiyatları yol üzerinde bulunan köyde ki Kayı Kayak Obası kayak evinden alınmıştır.

Kayak Takımı Kirası: Yol üzerindeki Kayak evi fiyatı 60 TL, Otel(80 TL)
Bord Kiralama Ücreti:Yol üzerindeki kayak evi fiyatı 60 TL, Otel(80 TL)
Kar Pantolonu:Yol üzerindeki kayak evi fiyatı 30 TL,  Kıyafet takım 80 TL
Kar Montu: Yol üzerindeki kayak evi fiyatı 30 TL,
Eldiven: Yol üzerindeki kayak evi fiyatı 30 TL,
Kask:  Yol üzerindeki kayak evi fiyatı 20 TL, Otel(30 TL)
Kar Gözlüğü: Yol üzerindeki kayak evi fiyatı 20 TL, Otel(40 TL)

 

Davraz Kayak Merkezi 2021 yılı Kayak Kiralama Fiyatları

Aynı şekilde otelin orda kiralarsanız sadece kayak takımına 80 TL verebilirsiniz ama bununla da bitmiyor otelin ekipman kiralayan yeri  yetersiz ve kalitesiz. Kayak kıyafetlerini ise 100TL  ye(pantolon+mon+gözlük) kiralayabilirsiniz. Dağa çıkarken sizler evlerinizde sıkı sıkı giyinmeyi sabahleyin güzel bir kahvaltı ile  beraber vitamininizi almayı unutmayın.Ekipman kiralayacak arkadaşlar üzerlerine spor bir montları varsa bunu almaları ama  kayak pantolonları yok ise onu kiralamaları gerekecektir. (içlikler giymeyi unutmayalım :))

Günü birlik giden kayak severlerimiz ise yanlarına yedek kıyafetler almayı özellikle çorap, atlet almayı unutmamalılar. Kar yanığı  normal yanığa benzemez bir de güneş varsa eğer, yanınıza 50 f bir güneş kremi alanız sizin faydanıza olucaktır. Atlamadan kar gözlüğü kiralamanız faydanıza olacaktır , yoksa kullanabileceğiniz herhangi bir güneş gözlüğüde işiniz görebilir.

Davraz Kayak Merkezi nde 2021 Skipass Fiyatları 

Skipass; kayak/snowboard yapmak için veya piste girmek için ödediğiniz ücrettir. Bunun karşılığında aldığınız kart ile telesiyejleri kullanıp zirveye çıkabilirsiniz.

Davraz Kayak Merkezi nde günlük sınırsız skipass fiyatı;

Davraz Kayak Merkezi‘nde 2020-2021 sezonu kayak ücretleri şöyle:

Günlük sınırsız ve öğrenci skipass tarifesinin tamamen kaldırıldığı dikkat çeken Davraz Kayak Merkezi‘nde skipass biletlerinde kontür sistemine geçilmiş.

1 Çıkış: 15 TL
8 Çıkış: 100 TL
15 Çıkış: 175 TL
30 Çıkış: 300 TL
50 Çıkış: 450 TL
75 Çıkış: 600 TL
100 Çıkış: 700 TL

Skipass Depozito Ücreti: 50 TL (Aynı gün içinde iade edilen kartların depozitolarını alabilirsiniz)

Türkiye de ki diğer kayak merkezlerini fiyatlarını merak edenler için 2021-sezonu-turkiyedeki-kayak-merkezlerinin-skipass-ucretleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Davraz Kayak Merkezi Pistleri

Amatör ve profesyonel  kayakçılar için düzenlenmiş toplam 11 pist bulunan Davraz kayak merkezinde 22 kilometrelik kayak alanı mevcut. 3 telesiyejle kayak severler zirveye tırmanırken, 1650 metrede oteller bölgesinde, 2085 metredeyse en üst seviyede kayak yapılabiliyor. 2 adet ise 300 metre uzunluğunda baby lif bulunmaktadır.

Davraz Kayak Merkezi 2021 Yılı Fiyatları

Davraz Kayak Merkezi’nde Yeme İçme İhtiyaçlarımızı Nasıl Gideririz?

Yine geldik mi yeme içmeye , her  kayak merkezinde olduğu gibi Davraz Kayak Merkezi nde de yeme içme  tesisin kafeteryalarında pahalı. İşletmeciler  bu fırsatları iyi değerlendiriler bilirsiniz

  • Sucuk ekmek 20 TL
  • Tost 15 TL
  • Patates kızartması 10 TL inanılmaz olan bardak mısır  10 TL
  • Portakal suyu 10 TL

İki adet kafeteryası bulunmakta, birincisi başlangıçta Taş cafe 1 diğeri ise zirvede bulunan Taş cafe 2. Zirvedekini tavsiye ederim daha nezih ve manzaraya karşı bir şeyler atıştırmanın  keyfi başka bir güzel. başlangıçtaki kafeterya çok kalabalık olması nedeni ile isteklerinize kısa sürede cevap veremiyorlar. Bazen oturacak yerde bulamıyorsunuz.

İkinci telesiyejle çıkılan alan daha sakin ve manzarası birincisine göre çok daha güzel olup havanın durumuna göre Eğirdir gölünüde görebilirsiniz. Kayak merkezlerinde sizlerin fotoğraflarını çeken fotoğrafçılar bulunmakta ve çektikleri 1-2 kare fotoğraf için sizler den 30 TL ücret talep edilmekte buda kulağınızın bir köşesinde bulunsun.

Bunların haricinde bol bol kayın düşün, yuvarlanın ,kartopu oynayın, düşen insanlara gülün kısacası tadını çıkartın.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here