23 Nisan 2018′ in Pazartesi gününe denk gelmesi ile birlikte bizleri kocaman bir 3 günlük tatil bekliyor. Kısa tatiller mutlu eder insanı. 2018 yılı 23 nisan ise mutlu olmamız için, kendimizi yenilememiz için güzel bir fırsat veriyor bizlere.

Bir taraftan baharın iyiden iyiye kendini gösterdiği bu zamanlarda insanın içi kıpır kıpır etmekte.  Hadi gelin birlikte bu 3 günü nasıl değerlendirebiliriz bir plan yapalım. Kısa süreli tatillerde yurt içinde hemen kaçabileceğiniz yerleri sıraladık.

Bursa – Gölyazı – Mudurnu – Cumalıkızık

Küçük bir yarım adanın üzerine kurulu, tarihi çok eskilere dayanan şirin bir gezintiye çıkmak isterseniz günübirlik veya iki günlük bir gezi yapabilirsiniz. Halkı genellikle balıkçılıkla geçinen Gölyazı’ da son yıllarda turizm etkisini göstermeye başladı diyebiliriz.Tarihi sokakları, eski rum evleri ve kıyıya çekilmiş tekneleriyle fotoğrafçıların oldukça ilgisini çeken Gölyazı‘ da bol bol zaman geçirebilirsiniz.

Balıkesir – Kazdağları

Baharın en güzel yanıdır yemyeşil ağaçlar ,bembeyaz yeni açan papatyalar ve gürül gürül akan dereler. Bu saydıklarımı görerek, suyun sesini dinleyerek zaman geçirmek isterseniz Balıkesir Kazdağları bunların tam yeri diyebilirim. Günübirlik piknik, doğa yürüyüşü yapmak istiyorsanız Mıhlı Çayın’a uğramalısınız.

23 Nisan Tatilinde Nereye Gidilir?
Kazdağları

 

Bartın – Amasra – Kurucaşile – Cide

Öğrencilik yıllarımda bir sırt çantası ile 4 günümü geçirmiştim bu rotada. O kadar güzel kıyıları var ki, buranın Türkiye olduğuna inanamazsınız. Bahar aylarında kesinlikle görülmesi gereken rotalardan bir tanesidir diyebilirim. Koyların üzerine kurulmuş restoranlarında balık yemeden dönmemenizi tavsiye ederim.

23 Nisan Tatilinde Nereye Gidilir?
Bartın – Amasra – Kurucaşile – Cide

Nevşehir – Kapadokya

Yılın her dönemi gidebileceğiniz ve 3 günlük bu tatili dolu dolu değerlendirebileceğiniz bir rota. Kapadokya‘ ya hala gitmeyeniniz varsa; dünyada eşi benzeri olmayan peri bacalarını ve rengarenk gün batımını izleyebileceğiniz bu bölgeyi değerlendirmelisiniz.

Nevşehir – Kapadokya

 

Bolu – Göynük – Yedigöller

Yazmasam olmazdı; yaz – kış farketmez vazgeçilmez rotalarımdan bir tanesi. Yedigöller denilince aklımıza hep sonbahar gelir ya, gelmesin. Yedigöller ilkbaharda da çok güzel. Nisan ayının başında ziyaret etmiştim. Eğer İstanbul – Ankara civarlarında yaşıyorsanız 3 günlük tatili değerlendirebileceğiniz en güzel rotalardan bir tanesi. Yedigöllerde bir gece konaklayabilecek şekilde çıkın, yola daha sonrasında Bolu merkez, Gölcük gölü, Abant Gölü, Göynük, Çubuk gölü… buraların altını üstüne getirin, çok eğlenceli bir gezi olacağı söyleyebilirim.

Bolu Yedigöller
Bolu – Göynük – Yedigöller

Doğu Karadeniz (Uzungöl – Sümela Manastırı – Ayder Yaylası – Pokut Yaylası)

İşte size harika rotalardan bir tanesi daha. 6 nisanda 3 günlük Karadeniz gezim olmuştu. 3 günde Karadeniz’de neler mi yapabiliriz? Karadeniz’in en güzel zamanları bahar ayları. Yeşilin öyle güzel bir tonu var ki anlatmam.

Uzungölün en güzel manzarası
Uzungöl’den bir manzara

Cumartesi sabah Trabzon Havalimanı’na inmenizle birlikte Uzungöl – Sümela Manastırı ile başlayabilirsiniz gezinize. İkinci gün ise Çamlıhemşin Zilkale – Palovit şelalesi- Pokut yaylası, Ayder yaylası ile günü bitirebilir ve Ayder’ de konaklayabilirsiniz. Bunların yanında karadeniz lezzetlerini de tatmayı unutmayın lütfen. Uzungöl gezi rehberimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Eskişehir

Kimilerine göre öğrenci şehri, kimilerine göre yerli Paris. 23 Nisan tatilini çocukların ve sizlerin de bol eğlenceli geçirebileceğiniz yerlerden bir tanesi. Nerelere gidebiliriz sorusunun cevabı ise Eskişehir gezi rehberinde. Bu 3 günlük tatilde benim tercihim Eskişehir’ den yana olacak bilmenizi istedim.

Odunpazarı Evleri/23 Nisan Tatilinde Nereye Gidilir?
Odunpazarı Evleri

Safranbolu

Safranbolu tarihi evleri ve lokumu ile akıllarda yer edinmiş ülkemizin en güzel yerlerinden bir tanesi. Cinci han, Hıdırlık tepesi, Saat kulesi, Arasta kahve, Yörük köyü,  Kristal Cam teras gezebileceğiniz yerlerin başlıcaları. Daha detaylı bilgi için Safranbolu gezi rehberimizi okuyabilirsiniz.

Safranbolu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here