2020 yılının hepimiz için zor geçtiğiniz düşüyorum ki hala daha tam geçmiş sayılmaz. Bunun için hepimiz 2021 yılı için daha umutlu ve mutlu olmak istiyoruz. Tatil planlarını son dakikaya bırakmak istemeyen arkadaşlar 2021 resmi tatil günlerini şimdiden araştırmaya başladılar. Yıllık izinlerin haricinde resmi tatiller, biz çalışanlar için hazine gibidir. Resmi tatilleri hafta sonuyla birleştirerek 3 – 4 günlük tatil planları yapabiliriz. 2020 yılı tatil süresi anlamında bizleri üzmüştü. Ama 2021 yılında 9 günlük bir bayram tatili çıkabilir kanaatindeyim.

Şimdiden gideceğin yerlerin hayalini mi kurmaya başladın? 2021 yılı resmi tatil günleri ne zamana denk geliyor diye araştırmayı mı düşünüyorsun? Bu tatillerde neler yapabilirim, nerelere gidebilirim diye düşünmeye mi başladın? Sizlere yol haritası olması adına ben bir şeyler düşündüm. Hadi hep beraber tatil planları yapalım.

2021 Yılı Resmi Tatil Günleri
2021 yılı resmi tatil günleri

2021 Resmi Tatil Günleri

 • 1 Ocak Yılbaşı – Cuma
 • 28 Ocak – 5 Şubat ( Okullarda Yarıyıl Tatili)
 • 12 Nisan – 16 Nisan ( Okullarda İkinci Dönem Ara Tatili)
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – Cuma
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü – Cumartesi
 • 12 Mayıs Ramazan Bayramı Arifesi – Çarşamba
 • 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı – Çarşamba
 • 15 Temmuz Demokrasi Bayramı – Perşembe
 • 19 Temmuz Kurban Bayramı Arifesi – Pazartesi
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı – Pazartesi
 • 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arifesi – Perşembe
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı – Cuma

 

1 Ocak Yılbaşı Tatili: (Cuma)

Yılbaşı tatili cuma gününe denk gelmektedir. Bu da demek oluyor ki hafta sonu ile birleştirdiğinizde kocaman bir 3 günlük tatil sizleri bekliyor olacak. Yeni yıla keyifli, dinlenmiş bir şekilde başlayacağımız anlamına geliyor. Neler yapabiliriz bu tatilde diye sorarsınız, yılbaşı tatilini bir kayak merkezinde geçirebilirsiniz. Uludağ’ da veya Kartalkaya’ da yılbaşını geçirenler çok iyi bilirler ki etkinlikleriyle eğlenceli geçer buralarda zaman.

Kartalkaya’ yı tercih edecekler Kartalkaya kayak Merkezi yazımı okuyarak program yapabilirler.

25 Ocak – 5 Şubat (Okullarda Yarıyıl Tatili)

Çocukların heyecanla beklediği yarıyıl tatili bu sene baya erken başladı. Onların için tatil mi bu durum bilemiyorum ama hafta sonlarının da birleşmesiyle yıllık izinden daha fazla bir tatil çıkıyor ortaya. Bu tatili tabi ki öğretmenler ve öğrenciler kullanabiliyor.

12 Nisan – 16 Nisan (Okullarda İkinci Dönem Ara Tatili)

Devlet okullarında özellikle öğrencilerin yüzünü güldüren bir tatil daha çıktı 2020 yılı itibari ile.  2021 yılında da 9 günlük bir ara tatil bizlerin olacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: (Cuma)

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk bayramı tıpkı yılbaşı gibi cuma gününe denk gelmektedir. Bu da bizlere 3 günlük bir tatil fırsatı veriyor. Bir karadenizli olarak Nisan ayı karadenizde çok güzel olur. Bahar mevsiminin en güzel günlerini doğa ile iç içe geçirebileceğiniz bu fırsatı kaçırmayın. Alın biletinizi şimdiden, Nisan’ da karadeniz nasıldır bir bakın. Pişman olmayacaksınız.

23 Nisan’ da nereye gidilir diye geçen yıl kaleme aldığım yazıya buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

1 Mayıs Emek ve Danışma Günü: (Cumartesi)

2021 yılında 1 Mayıs Cumartesi gününe denk gelmektedir. 1 Mayıs’ ın hafta sonuna denk gelmesi cumartesi çalışanlar için iki günlük bir tatil fırsatı veriyor. Yaşadığınız şehirden fazla uzaklaşmadan ilkbaharın tadını çıkarabileceğiniz doğa ile iç içe bir yerlere kaçabilirsiniz. İlkbahar ayında batı karadeniz turu yine güzel olabilecek bir tur olur.

Batı karadenizin haricinde diğer önerilerim ise Cunda Adası, Bozcaada, Selimiye, Datça rotaları.

12 Mayıs Ramazan Bayramı: (Çarşamba – Cumartesi)

2021 yılı Ramazan Bayramı 12 mayıs Çarşamba (arife) günü ile başlayıp, 15 Mayıs Cumartesi günü bitiyor. Dolayısı ile toplamda 5 günlük bir tatil sizleri bekliyor. Ama yıllık izinlerinizden iki gün kullanarak bu tatili toplamda 9 günlük bir tatil haline getirebilirsiniz. Bizim ülkemizde adettir, bayram denilince memlekete gidilir, çocuklar el öper, şeker toplar (arada para da olabilir). Aaa yaşlandım mı ben, artık çocuklar şeker toplamıyorlar, kapı kapı gezmiyorlar ki :((

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı: (Çarşamba)

19 Mayıs ise Çarşamba gününe gelmektedir, pazartesi ie birleştirilebilir. Buradan bize ekmek çıkmadı sanırım. Bir günlük bir tatilde ister evinizde dinlenin, isterseniz ailenizle bir pikniğe veya kahvaltıya gidebilirsiniz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü: (Perşembe)

15 Temmuz denilince aklımıza güzel şeyler gelmese de bu yıl Demokrasi Bayramının perşembe gününe denk gelmesi 1 günlük bir tatil sunmaktadır bizlere. Eğer fırsatınız varsa cuma günü ile birleştirip 4 günlük bir tatil yaratabilirsiniz kendinize. Bu dört günlük tatili nasıl değerlendiririz derseniz;

Bir diğer önerim ise Safranbolu tarafında güzel bir 4 gün sizleri bekliyor olacak.

19 Temmuz Kurban Bayramı Tatili: (Pazartesi – Cuma)

2021 yılında 19 Temmuz Pazartesi arife günü ile başlayan Kurban Bayramı tatili 2021 yılının en uzun resmi tatili diyebiliriz. Artık bu tatili 9 günlük yapmamak elde değil değil mi? Yaz ayının en sıcak zamanlarına gelen bu tatil, aklımıza Akdeniz ve Ege sahillerini getirmekte. Hadi şimdiden yapın planlarınızı. Ben olsam atlarım aracıma, izmir’ den girer Antalya’ dan çıkardım. Bu arada yapmadığım bir şey değil bu.

30 Ağustos Zafer Bayramı: (Pazartesi)

30 Ağustos Zafer Bayramı pazartesi gününe denk gelmekte. Bu da demek oluyor ki 3 günlük bir tatil daha çıkıyor ortaya. Yaz aylarının sonlarına geldiğimiz bu günlerde Kaz Dağları kaçamağı yapmanız en iyisi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: (Cuma)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı cuma gününe denk gelmekte. Cumhuriyet Bayramı 1,5 günlük bir tatile denk geliyor. 28 Ekim Perşembe günü öğleden sonra başladığı için 4 günlük bir tatil fırsatı doğabilir değil mi buradan? Bu mevsimde tam da Yedigöller’ in mevsimi. Doldurun aracınızı, güzel bir kamp yapın Yedigöller’ de.

Ekim ayında Yedigöller’ e gidilir dedik değil mi? O zaman gitmeden bu yazıyı okumalısınız.

 

Bu yazı Gezgin Tripod tarafından hazırlanmış, marka tescili bulunmaktadır. Fotoğraflar Gezgin Tripod’ a ait olup telif hakkı taşımaktadır. Alıntı yapmak isterseniz Gezgin Tripod ismi ve sitemize bağlantı verilmesi gerekmektedir.

Yazımı beğendiyseniz abone olmayı ve yorum yapmayı unutmayın lütfen. Sosyal medya hesaplarımdan takip ederseniz yazılarımdan daha hızlı haberdar olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here