Tatil planlarını son dakikaya bırakmak istemeyen arkadaşlar 2020 Resmi Tatil Günleri ni şimdiden araştırmaya başladılar. Yıllık izinlerin haricinde resmi tatiller, biz çalışanlar için hazine gibidir. Resmi tatilleri hafta sonuyla birleştirerek 3 – 4 günlük tatil planları yapabiliriz. 2020 yılı 2019 yılı kadar tatil anlamında bizlere cömert olmadı. Buna göre 2020 yılında 4 günlük Kurban Bayramı ve 3 günlük Ramazan bayramı’nın başlangıç günleri dikkate alındığında 9 günlük tatil ihtimali bekleyenleri üzecektir.

Şimdiden gideceğin yerlerin hayalini mi kurmaya başladın? Resmi tatiller hangi güne denk geliyor diye araştırmayı mı düşünüyorsun? Bu tatillerde neler yapabilirim, nerelere gidebilirim diye düşünmeye mi başladın? Sizlere yol haritası olması adına ben bir şeyler düşündüm. Hadi hep beraber tatil planları yapalım.

2020 yılı resmi tatil günleri

2020 Resmi Tatil Günleri

 • 1 Ocak Yılbaşı – Çarşamba
 • 18 Ocak – 3 Şubat ( Okullarda Yarı Yıl Tatili)
 • 6 Nisan – 10 Nisan ( Okullarda İkinci Dönem Ara Tatili)
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – Perşembe
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü – Cuma
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı – Salı
 • 23 Mayıs Ramazan Bayramı Arifesi – Cumartesi
 • 26 Mayıs Ramazan Bayramı 3.gün – Salı
 • 15 Temmuz Demokrasi Bayramı – Çarşamba
 • 30 Temmuz Kurban Bayramı Arifesi – Perşembe
 • 3 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün – Pazartesi
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı – Pazar
 • 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arifesi – Çarşamba
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı – Perşembe

9 Günlük Tatil Hayal Gibi

2020 Yılı Ramazan Bayramı’nın Pazar günü, Kurban Bayramı’nın da Cuma günü başlıyor olması tatilin birleşmesi ihtimalini oldukça düşürdü. Yani 9 günlük bayram tatili ihtimali bu yıl hayal gibi.

1 Ocak Yılbaşı Tatili: (Çarşamba)

Yılbaşı tatili Çarşamba gününe gelmektedir. Eğer  öncesi ve sonrası ile birleştirirseniz ki öncesi ile birleştirmek daha mantıklı olucaktır. Kocaman 5 günlük bir tatil sizleri bekliyor olucak. Neler yapabiliriz bu tatilde diye sorarsınız, yılbaşı tatilini bir kayak merkezinde geçirebilirsiniz. Uludağ’ da veya  Kartalkaya’ da yılbaşını geçirenler çok iyi bilirler ki etkinlikleriyle eğlenceli geçer buralarda.

Kartalkaya yı tercih edicekle için Kartalkaya kayak Merkezi yazımızı okuyarak program yapabilirler.

18 Ocak – 3 Şubat ( Okullarda Yarı Yıl Tatili)

Yarıyıl tatilinde hafta sonlarını da birleştirdiğimizde yıllık izinden daha fazla bir tatil çıkıyor. Ama bunu öğretmenler ve öğrenciler kullanabiliyor diye düşünüyorum.

6 Nisan – 10 Nisan ( Okullarda İkinci Dönem Ara Tatili)

Devlet okullarında özellikle öğrencilerin yüzünü güldüren bir tatil daha çıktı 2020 yılı itibari ile. Daha öncesinde bazı özel okullar bu uygulamayı yapıyorlardı ama Devlet okulları da 2020 yılı itibariyle başlamış oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: (Perşembe)

23 Nisan Egemenlik ve Çoçuk bayramı Perşembe gününe gelmektedir. Yıllık izininizden bir günlük izin kullanıp bu izninizide 4 güne çıkarabilirsiniz. 4 günde neler mi yapılır; sizler tatil yapmak isteyin ben 4 güne neleri sığdırırım bir bileseniz. Bir karadenizli olarak Nisan ayı karadenizde çok güzel olur. Alın biletinizi şimdiden Nisan da karadeniz nasıldır bir bakın pişman olmayacaksınız.

2Nisan da nereye gidilir diye geçen yıl kaleme aldığım yazıya Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

1 Mayıs Emek ve Danışma Günü: (Cuma)

2020 yılında 1 Mayıs Cuma gününe denk gelmektedir. Hafta sonu ile birleştirme derdi olmadan 3 günlük bir tatil daha. Ben ülkemizin bahar aylarını çok severim.İlk bahar ayında batı karadeniz turu yine güzel olabilecek bir tur our.

Batı karadenizin haricinde diğer önerilerim ise Cunda Adası, Bozcaada, Selimiye, Datça

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı: (Salı)

19 Mayıs ise Salı gününe gelmektedir Pazartesi ie birleştirilebilir.Burdan da yine yüzümüzü güldürecek 4 günlük bir tatil çıkacaktır. Benim önerim ise Bozcaada olabilir, son zamanlar hayli popüler olan Bozcaada tam yaz gelmeden kalabalıklaşmadan değerlendirebileceğiniz çok güzel destinasyonlardan bir tanesidir.

Bir diğer önerim ise Safranbolu tarafında güzel bir 4 gün sizleri bekliyor olucak.

Ramazan Bayramı: (Cumartesi – Salı)

Ramazan bayramının bu sene 9 günlük olması zor gibi duruyor.Her yıl  birleştirirler mi birleştirmezler mi? diye düşünmeden direk birleşmeyeceğini  söyleyebilirim. Bizim ülkemizde adettir, bayram denilince memlekete gidilir, çocuklar el öper, şeker toplar (arada para da olabilir). Aaa yaşlandım mı ben, artık çocuklar şeker toplamıyorlar, kapı kapı gezmiyorlar ki :((

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü: (Çarşamba)

15 Temmuz denilince aklımıza güzel şeyler gelmese de bu yıl Demokrasi Bayramı Çarşamba gününe  denk gelmesi 1 günlük bir tatil sunmaktadır bizlere.

Kurban Bayramı Tatili: (Perşembe – Pazartesi)

Bu sene bayramlar yüzümüzü güldürmeyecek sanırım. Birleşmeyecek  5 günlük bir kurban bayramı bizleri bekliyor olucak.

30 Ağustos Zafer Bayramı: (Pazar)

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: (Perşembe)

Cumhuriyet bayramının da Perşembe  gününe denk gelmesi bizlere 4 günlük bir tatil imkanı sağlamaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here