Tatil planlarını son dakikaya bırakmak istemeyen arkadaşlar 2019 yılı resmi tatil günlerini şimdiden araştırmaya başladılar. Yıllık izinlerin haricinde resmi tatiller, biz çalışanlar için hazine gibidir. Resmi tatilleri hafta sonuyla birleştirerek 3 – 4 günlük tatil planları yapabiliriz. 2019 yılı resmi tatil günleri 2018 yılına göre daha bonkör diyebiliriz. Resmi tatillerin hafta sonuna gelmemesi çok güzel. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı yüzümüzü güldürecek gibi; Kurban bayramı 1. günü Pazar gününe denk gelmesi 9 günlük tatilin habercisi gibi. 2019 yılının tatil planlarını şimdiden yapmaya başladıysanız hafta sonu da dahil toplamda 121 günlük tatil bizleri bekliyor olacak.

Şimdiden gideceğin yerlerin hayalini mi kurmaya başladın? Resmi tatiller hangi güne denk geliyor diye araştırmayı mı düşünüyorsun? Bu tatillerde neler yapabilirim, nerelere gidebilirim diye düşünmeye mi başladın? Sizlere yol haritası olması adına ben bir şeyler düşündüm. Hadi hep beraber tatil planları yapalım.

2019 resmi tatil gunleri kaç gün tatil var

2019 Resmi Tatil Günleri

 • 1 Ocak Yılbaşı – Salı
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – Salı
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü – Çarşamba
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı – Pazar
 • 4 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi – Salı
 • 7 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün – Cuma
 • 15 Temmuz Demokrasi Bayramı – Pazartesi
 • 10 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi – Cumartesi
 • 14 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün – Çarşamba
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı – Cuma
 • 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arifesi – Pazartesi
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı – Salı
 • 31 Aralık Yılbaşı gecesi – Salı

1 Ocak Yılbaşı Tatili: (Salı)

Yılbaşı tatili Salı gününe gelmektedir. Eğer hafta sonu ile birleştirirseniz 4 günlük kocaman bir tatil sizleri bekliyor olacak. Neler yapabiliriz bu tatilde diye sorarsınız, yılbaşı tatilini bir kayak merkezinde geçirebilirsiniz. Uludağ’ da veya  Kartalkaya’ da yılbaşını geçirenler çok iyi bilirler ki etkinlikleriyle eğlenceli geçer buralarda.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: (Salı)

Yılbaşı tatilinde olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da salı gününe denk gelmektedir. Pazartesi günü ile birleştirip 4 günlük bir tatil planı yapabiliriz burada.

1 Mayıs Emek ve Danışma Günü: (Çarşamba)

2019 yılında 1 Mayıs Çarşamba gününe denk gelmektedir. Hafta içine gelmesinden dolayı günü birlik bir kaçamak yapabilirsiniz. Özellikle istanbul’ da oturanlar İstanbul yakınlarında Garipçe köyü, İzmit Maşukiye, Sakarya gibi yerlerde tatilin tadını çıkarabilirler.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı: (Pazar)

19 Mayıs ise hafta sonuna geldiği için ekstra bir tatil olmayacaktır. Bu sene 19 mayıs tatilini bir pazar gününü nasıl değerlendiriyorsanız aynı şekilde değerlendirebilirsiniz. Benim önerim ise Bozcaada olabilir, son zamanlar hayli popüler olan Bozcaada tam yaz gelmeden kalabalıklaşmadan değerlendirebileceğiniz çok güzel destinasyonlardan bir tanesidir.

Ramazan Bayramı: (Salı – Cuma)

Resmi tatillerin en uzunu olan Ramazan bayramının da bu sene 10 gün olma ihtimali yüksek. Arefe gününün Salı gününe denk gelmesi, Pazartesinin de tatil edilmesiyle 10 günlük çok güzel bir tatil haline gelebilir. Bizim ülkemizde adettir, bayram denilince memlekete gidilir, çocuklar el öper, şeker toplar (arada para da olabilir). Aaa yaşlandım mı ben, artık çocuklar şeker toplamıyorlar, kapı kapı gezmiyorlar ki :((

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü: (Pazartesi)

15 Temmuz denilince aklımıza güzel şeyler gelmese de bu yıl Demokrasi Bayramı Pazartesi gününe denk gelmesi ile 3 günlük tatil yüzümüzü güldürmektedir.

Kurban Bayramı Tatili: (Pazar – Çarşamba)

Kurban Bayramının 1. gününün Pazar gününe son gününün ise çarşamba gününe denk gelmesi ile 10 günlük bir tatil şu durumda zor gözüküyor. Ama sizlerin izinleriniz varsa iki günü de izinlerinizi eklerseniz yine kocaman bir 10 gün sizlerin olacaktır.

30 Ağustos Zafer Bayramı: (Cuma)

Bir günlük tatillerin Cuma gününe veya Pazartesi gününe denk gelmesi paha biçilemez bir şey dersem yeridir değil mi. 30 Ağustos’ un Cuma gününe denk gelmesiyle 3 günlük tatil planı yapmanız kaçınılmaz oluyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: (Salı)

Cumhuriyet bayramının da Salı gününe denk gelmesi bizlere 4 günlük bir tatil imkanı sağlamaktadır.

Hafta sonu tatilleri yıl boyunca toplam 104 güne denk geliyor. Ancak resmi tatil günleri de dahil edildiğinde 2019 yılı resmi tatil günleri toplam olarak 121 gün olacak. Herkese mutlu yıllar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here